МЕНОРАГІН Реклама
25

НЕОВІТАМ®  — вітамінна формула на варті здоров’я нервової системи

НЕОВІТАМ® — вітамінна формула на варті здоров’я нервової системи

 

Надія Бойко, лікар невролог

«Стрес виснажує не тільки нашу енергію, але й запаси вітамінів. Їхнє поповнення допомагає відновити сили і зберегти психічне здоров’я» Мел Гілл, психолог

З настанням осені багато людей стикаються з погіршенням самопочуття: втома наростає швидше, настрій погіршується, а здатність організму протистояти вірусам та інфекціям помітно знижується. Цей сезонний спад пов’язаний із комплексним впливом кількох факторів: накопиченого стресу, погіршення погодних умов і дефіциту вітамінів, що стає особливо актуальним через зниження надходження поживних речовин із сезонною їжею. Крім цього, важливим фактором є скорочення світлового дня, коли організм починає отримувати менше природного світла. У результаті виникає стан, коли організм починає відчувати нестачу важливих мікроелементів та вітамінів, що відображається на загальному стані здоров’я.

Тривала напруга та виснаження підривають внутрішні ресурси організму, послаблюючи імунітет, уповільнюючи метаболізм і знижуючи здатність клітин до відновлення. За умов постійного стресу активно витрачаються запаси вітамінів групи В, необхідних для підтримки нервової системи, рівня енергії та загального тонусу. На сьогодні у країнах Європи спостерігається дефіцит вітамінів групи В, що досягає 60–80 % [1].

Роль вітамінів групи В у функціонуванні клітин надзвичайно важлива: вони діють як коферменти у широкому спектрі катаболічних та анаболічних ферментативних реакцій. Їх ефекти тісно взаємопов’язані та особливо значущі для функціонування нервової системи, включаючи продукцію енергії, синтез та відновлення ДНК або РНК, геномне та негеномне метилювання, синтез численних медіаторів та інших нейрохімічних та сигнальних молекул. Згідно з літературними даними, чітко простежується зв’язок недостатності в організмі вітамінів групи В з порушеннями функції центральної та вегетативної нервової системи, вегетативною дисфункцією [2].

ЦЕ ЦІКАВО!

Саме восени ми стикаємося зі змінами з боку нервової системи, а саме депресією, зниженим настроєм, апатією, тривожністю та дратівливістю. Одним із основних факторів, що спричиняє дані симптоми, є зміни циркадних ритмів, які пов’язані зі скороченням тривалості денного світла, зміною рівня мелатоніну, режиму сну, температури навколишнього середовища.

Недостатнє надходження вітамінів до організму може призводити до розвитку гіпо- або авітамінозів. Причинами цього можуть бути екзогенні чи ендогенні фактори. До екзогенних факторів відносять недостатню або повну відсутність вітамінів у їжі (неправильне зберігання, обробка або приготування), відмову від споживання деяких видів продуктів (наприклад, вегетаріанство призводить до дефіциту вітаміну В12), зменшення об’єму їжі (голодування, прагнення до зниження ваги тощо). Ендогенні причини поділяють на фізіологічні (стани, які супроводжуються підвищеною потребою у вітамінах: вагітність, лактація, інтенсивне м’язове навантаження, літній вік та ін) та патологічні (хвороби кишківника, патологія печінки та підшлункової залози, щитоподібної залози) [1, 2].

Дефіцит вітамінів групи В може проявлятися різними симптомами, оскільки кожен з вітамінів цієї групи відповідає за певні функції в організмі, але в цілому їх недостатність може викликати проблеми з нервовою системою, шкірою, травленням і загальним станом здоров’я. Загальні симптоми дефіциту вітамінів групи В включають [2]:

  • втому та слабкість;
  • дратівливість, тривожність чи депресію;
  • порушення пам’яті та когнітивні проблеми;
  • порушення сну та концентрації;
  • проблеми з травленням (діарею або запор);
  • біль або поколювання в кінцівках;
  • шкірні висипання, тріщини на губах і шкірі;
  • анемічні прояви.

Вітамінні засоби здавна використовуються в медичній практиці. Особливо вони знайшли широкого застосування при неврологічних захворюваннях. Дана тактика базується на високій чутливості нервових елементів до різного генезу метаболічних порушень та гіпоксичних станів. При цьому найбільш затребуваними у клінічній практиці є вітаміни групи В, зокрема, B1, B6, B12 [1].

***

  НА ЗАМІТКУ!   З погляду на походження, вітаміни групи B зазвичай є рослинними. Винятком є вітамін B12, який синтезується бактеріями та виділяється з продуктів тваринного походження, його синтез відбувається, наприклад, у кишечнику жуйних тварин. Хоча більшість вітамінів має рослинне походження, вони часто зустрічаються у продуктах тваринного походження, включаючи м’ясо, молочні продукти та яйця, іноді вже у переробленому, адаптованому до біологічної активності вигляді.

***

Неврологічні ефекти вітамінів групи В

Тіаміну гідрохлорид (вітамін В1) — важливий водорозчинний вітамін, який проявляє наступні ефекти [3]:

1) впливає на структуру нейронів;

2) забезпечує енергетичний метаболізм клітини;

3) впливає на метаболізм вуглеводів, жирів та деяких амінокислот;

4) діє на кровотворення.

Дані ефекти обумовлені коферментною дією похідного тіаміну (тіаміну трифосфату), який вбудовується в структуру відповідних ферментів. Некоферментна дія тіаміну включає підтримку передачі нервового імпульсу. Крім того, тіамін безпосередньо взаємодіє з рецептором TAS2R1, що веде до активації синаптичних іонних каналів. Метаболізм тіаміну має вирішальне значення для росту нейрональних мереж. Забезпеченість нервової тканини тіаміном необхідна для координації росту нейронів [4].

Дефіцит тіаміну може бути результатом його недостатнього надходження з їжею, підвищеної потреби при різних захворюваннях, надмірного виведення, у тому числі при хронічному алкоголізмі. Дефіцит тіаміну впливає на серцево-судинну, скелетно-м’язову, шлунково-кишкову, а також на центральну (ЦНС) та периферичну нервову систему.  Нервова тканина найбільш чутлива до дефіциту тіаміну, що в умовах глибокого авітамінозу призводить до енцефалопатії Верніке. Недостатня концентрація тіаміну в мозку викликає каскад небажаних подій — порушення окисного метаболізму, нейрозапалення, нейродегенерації, які характерні для нейродегенеративних захворювань [3, 4].

Дефіцит тіаміну нейротоксичний, призводить до поведінкових розладів, пов’язаних з пошкодженнями судин, нейрозапалення та дегенерації нейронів. На ранніх стадіях основну роль в розвитку дегенерації відіграє дисфункція ендотелію судин, що веде до порушення постачання нейронів відповідними нутрієнтами та дефіцитом B1 [4].

НЕОВІТАМ® — вітамінна формула на варті здоров’я нервової системи

 

Піридоксину гідрохлорид (вітамін В6). Фізіологічно активна форма піридоксину — піридоксальфосфат — має коферментний та метаболічний ефект. Піридоксальфосфат є коферментом більш ніж 100 ферментів, бере участь у метаболізмі амінокислот, вуглеводів і жирів, необхідний для нормального кровотворення, функціонування ЦНС та периферичної нервової системи. Також забезпечує процеси збудження/гальмування в ЦНС, бере участь у транспорті сфінгозину (структурного елементу мембрани нервових волокон) та у синтезі катехоламінів, гістаміну, дофаміну, гамма-аміномасляної кислоти, серотоніну [5].

Дефіцит вітаміну B6 пов’язаний із суттєвими порушеннями метаболізму амінокислот у ЦНС. За експериментальних умов (дієта з високим вмістом метіоніну, низьким вмістом фолатів та вітамінів B6/B1) встановлено розвиток нейродегенерації та наступну втрату короткочасної пам’яті. Крім цього, дефіцит вітаміну В6 веде до зміни здатності нейронів до поділу та зростання окиснювального стресу та ступеня пошкодження нейронів [5].  При дефіциті піридоксину порушується синтез сфінгомієліну і розвивається процес демієлінізації нервових волокон з поступовим розвитком периферичної полінейропатії.

Ціанокобаламін (вітамін В12) необхідний для нормального кровотворення та дозрівання еритроцитів, бере участь у багатьох біохімічних реакціях, забезпечує життєдіяльність організму, впливає на процеси в нервовій системі, активізує ресинтез мієліну, стимулює імунітет шляхом посилення фагоцитарної активності лейкоцитів, перешкоджає відкладенню жирових клітин у паренхіму печінки, нормалізує низький артеріальний тиск. Крім цього, вітамін B12 має виражену нейропротекторну та нейротрофічну дію — бере участь у регенерації аксонів та запускає клітинну відповідь на окиснювальний стрес [6, 7].

В дослідженнях встановлено зниження вмісту кобаламіну в головному мозку при деменції, дегенерації мієліну, атрофії мозку та ураженнях судин мозку. Відомо, що дефіцит вітаміну B12 асоційований з розвитком нейродегенерації за рахунок порушення регуляції міграції гліальних клітин та утворення синапсів.

При дефіциті вітаміну B12 активність порушується активність протеїнових білків, що знижує виживання нейронів і сприяє гіпоксії нервової тканини [6, 7].

  НА ЗАМІТКУ!   Лікарські препарати, що впливають на засвоєння вітамінів групи В:

  • Ізоніазид і циклосерин (сероміцин), пеніциламін, гідралазин, леводопа та деякі протисудомні засоби впливають на метаболізм піридоксину.
  • Інгібітори протонної помпи, антагоністи Н2-рецепторів, колхіцин і метформін можуть зумовлювати порушення всмоктування ціанокобаламіну.
НЕОВІТАМ® — вітамінна формула на варті здоров’я нервової системи

НЕОВІТАМ® — потужна комбінація вітамінів групи В  для підтримки нервової системи

Варто зазначити, що вітаміни групи В, відіграють синергічну, тобто взаємодоповнюючу біохімічну роль у функціонуванні нервової системи, тобто жоден з них не може замінити іншого. Тому, при захворюваннях нервової системи рекомендованим є використання комплексних препаратів, які містять вітамін B1, B6 та B12. На фармацевтичному ринку України таким засобом є НЕОВІТАМ® виробництва «Київського вітамінного заводу» [8].

Активні компоненти НЕОВІТАМу®:

  • вітамін В1 (тіаміну гідрохлорид) — 100 мг;
  • вітамін В6 (піридоксину гідрохлорид) — 200 мг;
  • вітамін В12 (ціанокобаламін) — 0,2 мг.

Комбінація B1+B6+B12 базується на тривалій клінічній практиці лікування полінейропатій різного генезу, алкоголізму, деменції тощо. Доведено синергічну взаємодію даних вітамінів групи В на молекулярному рівні, що включають метаболізм амінокислот, вуглеводів, ліпідів, формування структур нейронів, кровотворення, синтез АТФ та ін.

Такий потрійний синергізм B1+B6+B12 необхідний підтримки функції різних компартментів клітини (мітохондрій, клітинних мембран, ядра клітини), для синтезу АТФ, профілактики анемії тощо. Парний синергізм B1+B6 необхідний для катаболізму амінокислот, глюкози, жирних кислот, синтезу білка на рибосомі. Синергічне поєднання B1+B12 попереджає розлади метаболізму амінокислот, а синергічне поєднання B1+B6 є важливим для профілактики дистрофії м’язів та енцефалопатії.

Найбільш відомим і вкрай важливим напрямком потрійної синергічної дії вітамінів B1, B6, B12 є регуляція процесів нейрозапалення, що здійснюється, зокрема, за допомогою знешкодження гомоцистеїну, який пов’язують з дефіцитом фолатів у організмі.

Високий вміст вітамінів, що входять до складу НЕОВІТАМу®, дає можливість ефективно лікувати дефіцитні стани та спричинені ними симптоми, покращуючи енергетичний обмін, функціональну активність нервової та серцево-судинної систем, а також кровотворення.

НЕОВІТАМ® рекомендований у складі комплексної терапії неврологічних захворювань [8]:

  • невралгії трійчастого нерва;
  • міжреберній невралгії;
  • ішіалгії;
  • поперековому синдромі (люмбаго);
  • плекситі (шийного та плечового сплетінь);
  • корінцевих невритах внаслідок дегенеративних захворювань хребта;
  • прозоплегії (ураження лицевого нерва).

Рекомендована доза НЕОВІТАМу® становить 1 таблетку на добу. В індивідуальних випадках дозу підвищувати і застосовувати по 1 таблетці тричі на добу [8].

Переваги НЕОВІТАМу®:

1) Збалансований склад: 1 таблетка містить тіаміну гідрохлориду 100 мг, піридоксину гідрохлориду 200 мг та ціанокобаламіну 0,2 мг, що дозволяє комплексно впливати на біохімічні процеси в нервовій тканині, забезпечуючи їх відновлення.

2) Висока якість: процес виробництва НЕОВІТАМу® повністю відповідає вимогам стандартів Належної виробничої практики (GMP), що по праву робить його препаратом європейської якості.

3) Ефективність та безпека: ефективність та безпечність складових НЕОВІТАМу® підтверджена рядом клінічних та експериментальних досліджень.

4) Зручність дозування: НЕОВІТАМ® можна приймати в дозі 1 таблетка 1 раз на добу, що є зручним для пацієнта.

5) Приваблива ціна: відносно невисока вартість НЕОВІТАМу® підвищує прихильність хворих до лікування, а разом з цим і його ефективність.

 

Препарат НЕОВІТАМ® є комплексним вітамінним засобом, що поєднує в собі вітаміни групи B, які мають важливе значення для підтримки нормального функціонування нервової системи, обміну речовин та загального зміцнення організму. Основні компоненти препарату відіграють ключову роль у процесах нервової провідності, стимулюють енергетичний обмін і підтримують здоров’я серцево-судинної та імунної систем.

НЕОВІТАМ® — енергія та підтримка здоров’я нервової системи щодня!

Література:

  1. Марушко ЮВ, Хомич ОВ, Гищак ТВ. Роль вітамінів групи В у складі лікувальних заходів при первинній артеріальній гіпотензії. Ліки України. 2015; №9-10:15-19.
  2. Lynch SR., Semba RD. Micronutrient Deficiencies in Health and Disease. 2013.
  3. Liu D, Ke Z, Luo J. Thiamine Deficiency and Neurodegeneration: the Interplay Among Oxidative Stress, Endoplasmic Reticulum Stress, and Autophagy. Mol Neurobiol. 2017;54(7):5440-5448.
  4. Bowyer JF, Tranter KM, Sarkar S, Hanig JP. Microglial activation and vascular responses that are associated with early thalamic neurodegeneration resulting from thiamine deficiency. Neurotoxicology. 2018;65:98-110.
  5. Kirksey A, Morré DM, Wasynczuk AZ. Neuronal development in vitamin B 6 deficiency. Ann N Y Acad Sci. 1990;585:202-218.
  6. Güneş HN, Bekircan-Kurt CE, Tan E, Erdem-Özdamar S. The histopathological evaluation of small fiber neuropathy in patients with vitamin B12 deficiency. Acta Neurol Belg. 2018;118(3):405-410. Epub 2017 Oct 19. PMID: 29052170.
  7. Zhang A, Ackley BD, Yan D. Vitamin B12 Regulates Glial Migration and Synapse Formation through Isoform-Specific Control of PTP-3/LAR PRTP Expression. Cell Rep. 2020;30(12):3981-3988.e3.
  8. Інструкція до препарату НЕОВІТАМ® — https://likicontrol.com.ua/інструкція/?[18294]
 
НЕОВІТАМ® — вітамінна формула на варті здоров’я нервової системи

 

Теги

     
Магнокс Леді Реклама
ПІДПИШИТЬСЯ