Магнокс Леді Реклама
05 січня 2025
434

Безперервний професійний розвиток асистента фармацевта — вимога сьогодення

Безперервний професійний розвиток асистента фармацевта — вимога сьогодення

 

Особливістю фармацевтичного фаху є необхідність безперервного навчання протягом професійної діяльності. Дипломований фахівець зобов’язаний регулярно підвищувати кваліфікацію через цикли тематичного удосконалення або інші заходи безперервного професійного розвитку (БПР). Фахівець, що не підтримує свій рівень знань і вмінь через регулярне навчання, швидко втрачає компетенцію, не може задовольнити потреби клієнтів аптеки та відповідати вимогам роботодавців.

Національний інститут стратегічних досліджень наводить такі цифри: щорічно обновляється близько 5 % теоретичних і 20 % професійних знань. Тож за 2–3 роки навчання підготувати людину до професійної діяльності на все життя неможливо через швидке старіння отриманих знань.

За даними американських досліджень, рівень компетентності фахівців знижується на 50 % менше ніж за 5 років. Тобто це трапляється раніше, ніж молодий спеціаліст завершує освіту у закладі. Збереження на високому рівні фармацевтичних знань та вмінь, постійне їх оновлення, вдосконалення відповідно до вимог часу та з урахуванням викликів, які постають перед галуззю в сучасних умовахце завдання безперервного професійного розвитку асистента фармацевта.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 р. № 725, система БПР для працівників сфери охорони здоров’я стає обов’язковою з 1 січня 2024 року.

Житомирський базовий фармацевтичний фаховий коледж (ЖБФФК) є ліцензованим провайдером заходів БПР для працівників сфери охорони здоров’я, зокрема, асистентів фармацевта. Професійний розвиток асистентів фармацевта у коледжі здійснюється з використанням засобів формальної та неформальної освіти: циклів тематичного удосконалення, електронних навчальних курсів, тренінгів з опанування практичних навичок, майстер-класів, фахових (тематичних) шкіл, конференцій та інших заходів. Головна умоващоб вони були внесені до Переліку заходів БПР для отримання відповідного документа про навчання.

 

Безперервний професійний розвиток асистента фармацевта — вимога сьогодення

 

З 1975 року Житомирський базовий фармацевтичний фаховий коледж здійснює освітню діяльність у сфері післядипломної освіти, зокрема, підвищення кваліфікації фахівців зі спеціальності 226 Фармація, промислова фармація освітнього рівня фаховий молодший бакалавр з ліцензованим обсягом 300 осіб в рік. Програми підвищення кваліфікації допомагають асистентам фармацевтів опановувати нові завдання, використовувати сучасні технології та вдосконалювати наявні навички. У процесі підвищення кваліфікації необхідно навчитися не просто виконувати професійні завдання у прийнятий на цей час спосіб, а й постійно змінювати і удосконалювати методи роботи з метою покращення її якості.

Результатом має стати асистент фармацевта, який розвивається, підготовлений до діяльності, має сформовані пізнавальні запити, здатен самостійно планувати і реалізовувати поставлені цілі.

Подальші дослідження механізмів інтеграції формальної та неформальної освіти є важливими для створення гнучких освітніх парадигм, що характеризуються гнучкістю, адаптивністю, наступністю усіх етапів освіти та взаємним доповненням усіх її форм для забезпечення здатності швидко реагувати на запити часу.

Теги

     
МЕНОРАГІН Реклама
ПІДПИШИТЬСЯ