За інформацією, якою володіє Асоціація Оператори ринку медичних виробів», проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 р. № 955 і від 2 липня 2014 р. № 240» (щодо скасування процедури декларування оптово-відпускних цін на медичні вироби) 26 вересня 2016 р. за підписом в.о. Міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун було подано на розгляд до Кабінету Міністрів України.
Проект постанови КМУ, погод-жений всіма зацікавленими центральними органами виконавчої влади, має на меті скасування процедури декларування зміни оптово-відпускних цін на медичні вироби з огляду на те, що така процедура відносно виробів взагалі відсутня в європейській практиці, є вкрай часово обтяжливою, трудо- і фінансово затратною та недоцільною.Реалізувати цю мету пропонується шляхом внесення відповідних змін до наступних нормативно-правових актів:
- постанови Кабінету Міністрів України від 02.07.2014 року № 240 «Питання декларування зміни оптово-відпускних цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2015 року № 449);
- постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 р. № 955 «Про заходи щодо ста-білізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення».
Передбачається, що прийняття проекту постанови КМУ дозволить:
- забезпечити приведення у відповідність національного законодавства у сфері декларування зміни оптово-відпускних цін на фармацевтичну продукцію з відповідним європейським;
- вжити заходів з дерегуляції бізнесу;
- створити найбільш сприятливі умови для ведення господарської діяльності операторами ринку медичних виробів;
- оптимізувати завантаженість трудових ресурсів МОЗ України.
Так, зазначений проект постанови КМУ було розроблено за ініціативи та ресурсами Асоціації та схвалено робочою групою з питань удосконалення законодавства щодо обігу лікарських засобів МОЗ України, кількісний склад якої затверджено наказом МОЗ України від 25 червня 2015 року № 390 (до складу групи входять два представники Асоціації).З огляду на часті кадрові ротації в Уряді України та профільному відомстві (проект двічі повертався у зв’язку зі змінами в керівництві) це питання затягнулось, однак МОЗ України вкотре актуалізував його перед Урядом України, подавши на розгляд відповідний пакет документів.У зв’язку з цим, Асоціація, схвалюючи дії МОЗ України та підтримуючи поданий до КМУ проект, звернулась з клопотанням до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. щодо підтримки ініціативи та прийняття акту в поданій Міністерством редакції.Безсумнівно, скасування процедури декларування оптово-відпускних цін на медичні вироби, на нашу думку, сприятиме підвищенню ефективності виконання пріоритетних завдань Уряду та покладених на нього функцій, зокрема, створення сприятливих умов для розвитку бізнесу, дозволить забезпечити приведення у відповідність національного законодавства у сфері державного цінового регулювання медичних виробів з відповідним європейським, створити найбільш сприятливі умови для ведення господарської діяльності операторами ринку медичних виробів, а також оптимізувати трудові ресурси МОЗ України.
Дар"я Бондаренко, виконавчий директор Асоціації «Оператори ринку медичних виробів»